JeMy zdrowo - o programie

jemy zdrowoDrodzy Rodzice!

 

Nasza placówka przystąpiła do pilotażowego programu „Gdańsk – jeMy zdrowo” i od kilku lat prowadzi go z sukcesem. Jego celem jest poprawa jakości żywienia dzieci w gdańskich placówkach oświatowych, zgodnie z wytycznymi znowelizowanej ustawy.


Jak zdążyliście Państwo zapewne zauważyć, znacznie zmienił się nasz przedszkolny jadłospis. Staramy się zachęcać dzieci do poznawania nowych smaków, a także dokładamy wszelkich starań by uzmysłowić im jak ważne jest zdrowe odżywianie, picie wody, spożywanie warzyw i owoców.
Dzieci będą uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli i zaproszone osoby, poznając w ten sposób wartości zdrowego odżywiania dla ich organizmu.


Chcielibyśmy zachęcić Państwa do aktywnego włączenia się w nasze działania poprzez wdrażanie zmian w rodzinnym jadłospisie, kształtowanie pozytywnego nastawienia dzieci do różnorodnych potraw, smaków i podkreślanie jak ważna dla zdrowia jest jakość spożywanych posiłków. Jeżeli macie Państwo ciekawe pomysły bądź chcielibyście przeprowadzić kulinarne zajęcia w przedszkolu, postaramy się pomóc w ich realizacji. Jesteśmy przekonani, iż z Państwa pomocą uda nam się w ciekawy sposób zaszczepić w dzieciach nawyki zdrowego żywienia.